Maksimum KÖK

Bıyık Ekimi

Greft sayısının tespitinin ardından ekim süreci, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi ilerler. İlk önce donör bölge lokal olarak uyuşturulur ve saç kökü alımına başlanır.

Bıyık ekimi öncesi lokal anestezi yöntemi uygulandığı için ekim esnasında acı veya ağrı hissi oluşmaz, bu konuda endişelenmeyin. Bıyık ekimi için ekilecek greftler tek tek alınır ve ekim yapılana kadar özel solüsyonlarda bekletilir.

Ekimin ardından kızarıklık oluşması normal olup, bölgedeki kızarık zamanla azalarak geçecektir. Ekim sırasında açılan kanallar nedeni ile kabuklanma görülür.

Bıyık ektirme yöntemi olarak çoğunlukla Dhi-Choi tekniği tercih edilir fakat bazı durumlarda klasik FUE yöntemi de uygulanabilir. Bıyık nakli için de geçerlidir ve genellikle bıyık ekimi için 400-800 kök yeterli olabilir.

Kabuklanma sürecini doğru sakal bakımı ile oldukça konforlu yaşayabilirsiniz. Size önerilen losyonu ve yıkama talimatlarını uygulayarak iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Sakal Ekiminde Acısız Dönem Başladı

Bıyık ekiminde başarılı olmak için gereken kriterler nelerdir?

 • Sakal ekimi ve bıyık ekimi yapılan bölgenin ilk yıkaması, 24-48 saat arasında gerçekleştirilir. İlk yıkamanın ardından pıhtılar gideceği için sakal görünümü çok daha doğal gözükmeye başlar. Sakal ekimi işleminin ilk dönemlerinde sakal aralarında kızarıklık ve sivilce benzeri oluşumlar gözükebilir. Bu süreçte endişelenmeyin, yaklaşık 2 hafta içerisinde kendiliğinden geçecektir.Sakallar ilk dönemde direkt tıraş edilmemeli, 15 gün sonra kısaltılarak şekil verilmedir. 1 ay sonra kişi dilerse tıraş olabilir. Sakal ekimi ve bıyık ektirme işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir diğeri ise, ekilecek kıl köklerinin kılların çıkış yönüne ve açısına göre ekilmesidir. Aksi halde bıyık duruşu arzu edildiği gibi olmaz. Ekilecek kıl kökü sayısı; kişinin isteğine ve bıyık seyrekliğine göre belirlenir. Genellikle sık ekim yapılarak çok daha gür sakal ve bıyık görünümü istendiği için isteklere göre düzenleme yapılabilir.

Sakal Ekiminin Ağrısız Olmasını Sağlayan Diğer Unsurlar

Saçların toplanmasında kullanılan mikro motorun düşük devirde kullanılması.

Mikro motor üzerinde kullanılan silindirik iğnelerin, krom ve nikel bakımından zengin nitelikteki, medikal çelikten yapılması.

Saçlı deriyi kesen silindirik iğnelerin operasyon esnasında körleşmesine izin verilmeden yenilenmesi.

Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

Telefon Numarası
+905413668885
Email
info@cchairtransplant.com

Randevu Oluştur

Aşağıdaki forma bilgilerinizi girerek talep oluşturabilirsiniz.

  Copyright 2018 by CCHair. All rights reserved.

  Copyright 2018 by CCHair. All rights reserved.

  Sohbeti Aç
  Nasıl Yardımcı Olabilirim?
  Merhaba
  Nasıl Yardımcı Olabilirim?