DHI SAÇ EKİMİ NEDİR?

18 Aralık 2019

DHI saç ekimi saç dökülmesini tedavi etmek için en popüler yöntemlerden biridir. Tekniğin en belirgin özelliği Choi kalemidir. Bu nedenle,  Choi yöntemi bu teknik için kullanılan bir başka isimdir. Choi kaleminin çok ince, keskin uçları vardır. Bu özel kalemler sayesinde, saçta kanal açma ve saç nakli aynı anda gerçekleşir. Uzmanlar saç köklerini tek tek yerleştirir.  Yerleştirme son derece hassas bir süreçtir.  Doktor saç foliküllerini en uygun şekilde 40-45 derecelik açıyla implante eder.  Açı dışında  bir diğer önemli husus da önceki saç çizgisini takip eden doğru yöndür.

DHI Saç Ekimi Türkiye

Türkiye, dünyada doğrudan saç ekimi yapan ilk ülkelerden biridir; ciddi saç dökülmesi yaşayan erkekler ve kadınlar için mükemmel bir seçenek sunar. DHI yöntemi doğal saça en yakın sonuçları verir ve aynı zamanda yüksek hızda iyileşme sağlar. Bu yöntem Türkiye’de de öncelikli tercih edilen bir teknik haline gelmiştir. DHI yöntemi saç ekiminin zahmetli sürecini ortadan kaldırmıştır.

DHI Saç Ekimi Maliyetleri

Doğrudan saç ekimi maliyetleri tipik bir saç ekiminden daha yüksek olabilir. Bunun ana nedeni işlem sırasında kullanılan tek kullanımlık kalemlerdir. Saç foliküllerini bekletmeden kalemlere hassas şekilde yerleştirilmesi daha kalabalık ekip çalışması gerektirir. Bu nedenle DHI ‘deki operasyonlar için daha fazla teknisyen ve hemşireye ihtiyaç duyulur.

DHI vs FUE

DHI yöntemi ayrıca greftlerin toplanması için FUE yönteminin kullanımını içerir. DHI tekniğinde, greftlerin kanal açma ve yerleştirilmesi  Choi özel kalemler ile eşzamanlı olarak gerçekleşir. Bu kalemler, kanalın açılmasına ve saç folikülünün aynı zamanda yerleştirilmesine yardımcı olur. FUE tekniğinde ise ayrıca kanal açılması gerekmektedir. Bu kanallar nispeten geniş bir bıçak ile açıldığından DHI yöntemi ile karşılaştırıldığında daha seyrek bir ekim olmasına neden olur.

DHI saç nakli yönteminin en önemli farklılıklarından biri saçların tıraş olmadan ekimine izin vermesidir. Özellikle dar alanlarda, DHI saç nakli etkili bir yöntemdir. Saç foliküllerinin transferi 1-2 dakika içinde gerçekleştiğinden, saç folikülleri vücudun dışında uzun süre beklemez. Bu da saç köklerine verilen muhtemel hasar olasılığını büyük ölçüde azaltır.

DHI Saç Ekimi Sonuçları

DHI’ de uzmanlar tek bir hareketle saç foliküllerinin açı ve derinliklerini daha kolay belirler.  Bu, doğal görünen saçların iyileşme süresini hızlandırır. Doğrudan saç ekimi genellikle diğer yöntemlerden daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

DHI Saç Ekimi Avantajları

  • Saç foliküllerinin sağlıklı foliküller için dokudan uzak kalma süresini en aza indirir.
  • Saç foliküllerinin korunması daha kolaydır.
  • Bu yöntemde neredeyse hiç kesi olmaz.
  • Ameliyattan sonra daha hızlı iyileşme olur, böylece hasta kısa sürede günlük rutinine hızlı bir şekilde döner.

DHI Saç Ekimi Dezavantajları

  • Yöntem çok hassastır, çok dikkat ve uzmanlık gerektirir. Bu da tekniğin maliyetini arttırır bu sebeple gelişmiş merkezlerde yapılabilir.

Copyright 2018 by CCHair. All rights reserved.

Copyright 2018 by CCHair. All rights reserved.

Sohbeti Aç
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabilirim?